historia
od 1951 roku

1951

Powstaje przedsiębiorstwo państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych

W Toruniu rozpoczyna się produkcja materiałów opatrunkowych na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej i Centralnego Urzędu Zaopatrzenia Górnictwa. Produkcja ma wygasnąć po zrealizowaniu zamówienia, w ciągu około 6 miesięcy, jednak dzięki wysokiej jakości pracy pojawiają się kolejne zadania. Powstaje przedsiębiorstwo ||| państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, które już w połowie lat sześćdziesiątych zaczyna zdobywać rynki zagraniczne. W tym czasie produkty TZMO trafiają do państw europejskich i afrykańskich, a nawet do Wietnamu.

1991

Jesteśmy spółką akcyjną

Przełomowy moment w historii firmy: osoby fizyczne – pracownicy przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele środowiska akademickiego i medycznego – tworzą spółkę akcyjną TZMO SA, która wykupuje majątek przedsiębiorstwa od Skarbu Państwa.

1996

Bella Hungaria Kft

Utworzenie na Węgrzech pierwszej zagranicznej spółki w Grupie TZMO.

1997

Nasze produkty ze znakiem CE

TZMO SA – jako pierwsza firma w branży medycznej w Polsce – uzyskuje na wyrobach znak bezpieczeństwa CE.

2003

Zakłady produkcyjne na rynku wschodnim

Rozpoczyna się produkcja wyrobów higienicznych we własnych nowo wybudowanych zakładach w Rosji i na Ukrainie.

2004

Nowoczesne linie produkcyjne

Zostaje uruchomiona produkcja laminatu oddychającego, który zastępuje folię w wyrobach chłonnych dla dzieci i dorosłych. To rewolucyjna zmiana, podnosząca ich jakość i komfort użytkowania.

2005

Nowoczesna fabryka w Indiach

Nowa fabryka w Indiach podejmuje produkcję wyrobów higienicznych i medycznych. To jedna z największych polskich inwestycji w tym kraju. Dla Grupy TZMO to ogromna szansa dotarcia do ponad miliarda potencjalnych klientów, ale jednocześnie duże wyzwanie.

2008

Nowe zakłady produkcyjne Plastica

Powstają trzy zakłady produkcyjne w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim.

2012

Na podbój Ameryki

Wprowadzenie wyrobów inkontynentnych seni na rynek amerykański to kolejna z wielkich inwestycji i wyzwanie dla Grupy TZMO. Spółka TZMO USA Inc., z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia, konsekwentnie rozwija działalność biznesową.

2013

55 spółek w 18 krajach, 7600 pracowników.

Kontynuujemy inwestycje w 10 krajach: w Rosji, na Litwie, na Ukrainie, w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, w USA, w Indiach i w Polsce. Grupa TZMO liczy 55 spółek w Polsce i za granicą, w których zatrudnia 7600 pracowników. Nasze produkty dostępne są na ponad 80 rynkach – w Europie, Azji, Afryce, Ameryce i Australii.

2016

CitoNet Warszawa

To już szósty oddział Centrów Usług w Polsce, świadczący nowoczesne usługi w zakresie outsourcingu prania wodnego oraz tworzenia niestandardowych sterylnych pakietów, zestawów wyrobów medycznych dedykowanych pod konkretne procedury medyczne. Obecnie Grupa TZMO posiada swoje Centra Usług CitoNet w Bydgoszczy, Szczecinie, Krakowie, Łódzi, Zabagnie i Warszawie.

2017

Nowa siedziba TZMO Benelux w Bosch koło Amsterdamu

Jako firma globalna posiadamy spółki handlowe i centra logistyczne na różnych rynkach. Grupa TZMO nieustannie inwestuje. W Holandii właśnie powstała nowa siedziba i centrum logistyczne TZMO Benelux.

2018

TZMO SA - nowa siedziba główna w Toruniu

TZMO SA - nowa siedziba główna w Toruniu, składająca się z dwóch części, nazywanych przez pracowników „czarną” i „białą". Ma pięć kondygnacji, w najwyższym miejscu jego wysokość przekracza 24 m. W sąsiedztwie powstaje jeszcze również obiekt Centrum Techniki i Innowacji (CTI). Pracują w nim inżynierowie różnych specjalizacji, konstruujący maszyny i rozwiązania technologiczne dla TZMO, dzięki którym firma osiąga przewagę nad konkurencją.

2019

20-lecie powstania spółki TZMO Deutschland GmbH i wejścia marki seni i seni care na rynek niemiecki

Spółka TZMO Deutschland GmbH swoją działalność rozpoczynała w roku 1999. Dziś oprócz własnej siedziby posiada własne Centrum Szkoleniowa-Marketingowo-Logistyczne w Biesenthal pod Berlinem. W roku 2019 została ukończona kolejna inwestycja - piąta hala logistyczna z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi w Grupie TZMO.

2020-2021

Inwestycje

Polska, Niemcy, Federacja Rosyjska, Ukraina, Czechy, Indie, Łotwa to kraje, w których Grupa TZMO realizuje kolejne inwestycje.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube