jakość i bezpieczeństwo

odpowiedzialnoscjakoscibezp.jpg logo
Nasza troska o bezpieczeństwo przejawia się we wszystkich obszarach naszej działalności. Począwszy od dbałości o prawidłowość procesów produkcyjnych, poprzez inwestycje w rozwój technologiczny, aż po ochronę środowiska naturalnego.
Nowoczesne i niezawodne technologie produkcyjne

Dużą wagę przywiązujemy do kontroli naszych produktów od samego początku procesu ich powstawania, dlatego starannie dobieramy dostawców, materiały  i surowce. Stale podejmujemy działania mające na celu kształtowanie świadomości naszych pracowników, ponieważ to dzięki ludziom pracującym bezpośrednio przy produkcji nasze produkty spełniają normy bezpieczeństwa. Chcemy mieć pewność, że tylko bezpieczne produkty docierają do rąk naszych klientów.

Jakość jest kluczem

Naszym celem jest możliwość ciągłego dostarczania produktów i usług, które spełniają oczekiwania klientów oraz obowiązujące wymogi prawne i regulacyjne.

W 1997 roku, jako pierwsza firma w Polsce, uzyskaliśmy certyfikat potwierdzający, że produkujemy wyroby medyczne zgodnie z wymaganiami GMP (Good Manufacturing Practice) - zasadami ustanowionymi przez WHO (Światową Organizację Zdrowia).

Aby potwierdzić, że spełniliśmy oczekiwania Klienta, wymagania prawne oraz  zapewniliśmy bezpieczeństwo naszych wyrobów i usług, wdrożyliśmy Systemy Zarządzania Jakością. Efektem naszych starań jest certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 (pierwsza certyfikacja - 1997 r.) oraz ISO 13485 (pierwsza certyfikacja - 2005 r.) obejmująca TZMO SA oraz spółki produkcyjne Bella sp. z o.o., Seni Sp. z o.o. i Plastica sp. z o.o., które posiadają zintegrowany system zarządzania jakością (zgodnie z ISO 9001, ISO 13485, ISO 14001).

W 2020 roku TZMO SA uzyskało certyfikat systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z normą ISO14001.

Wyroby medyczne posiadają znak zgodności CE, który potwierdza, że spełniają odpowiednie przepisy Unii Europejskiej. Znak CE gwarantuje, że wyrób nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów, użytkowników i osób trzecich.

W 2001 roku TZMO SA otworzyło Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MATOPAT. Szpital świadczy usługi medyczne, a także pełni funkcję ośrodka badawczo-rozwojowego i szkoleniowego. W czerwcu 2010 roku szpital uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001, a w marcu 2013 roku Certyfikat Akredytacji Ministra Zdrowia.

W 2001 roku TZMO SA otworzyło Centra Obsługi Sterylizacyjnej w Łodzi, a w kolejnych latach w Bydgoszczy, Krakowie, Szczecinie i Warszawie, świadcząc usługi dla szpitali i gabinetów. Centra Usług Sterylizacyjnych uzyskały certyfikaty zgodności Systemu Zarządzania Jakością z normami ISO 9001, ISO 13485 i ISO 14001.

Od 2008 roku TZMO SA rozwija również sieć pralni świadczących usługi pralnicze dla bielizny szpitalnej, hotelowej i gastronomicznej, odzieży, bielizny i odzieży roboczej.
 Nasze pralnie, które obecnie działają w Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie, Warszawie i Zabagniach koło Tczewa, wdrożyły i certyfikowały Normę Systemu Zarządzania Jakością Higieniczną PN EN 14065.

Bezpieczeństwo przede wszystkim


Wdrożone w TZMO SA i spółkach Grupy TZMO systemy zarządzania jakością są świadectwem dążenia do ciągłego rozwoju i doskonalenia funkcjonowania procesów, a realizacja zobowiązań środowiskowych jest możliwa dzięki wdrożeniu systemów zarządzania środowiskowego w Grupie TZMO oraz zaangażowaniu pracowników w kwestie ochrony środowiska.

 

Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania

o Grupie TZMO
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube