zrównoważony rozwój


Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania
Grupy TZMO
Wzmacniając udział w środowiskowym filarze zrównoważonego rozwoju, Grupa TZMO przyjęła Politykę Zintegrowanego Systemu Zarządzania, która zawiera zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i jest zgodna z wymaganiami Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001.
przejdź do Polityki Zintegrowanego Systemu Zarządzania
Jako Grupa TZMO zobowiązaliśmy się do:
- poprawy środowiskowych efektów naszej działalności,
- ciągłego doskonalenia procesów oraz wdrażania nowoczesnych technologii,
- zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska naturalnego oraz dbałości o jego zasoby,
- zrównoważonego wykorzystania zasobów w trakcie realizacji nowych projektów.
Współpracujemy w łańcuchu dostaw z wiodącymi dostawcami surowców, materiałów, będących gwarantem najwyższej jakości komponentów, a także naszymi partnerami w odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów planety.
Stosując innowacyjne rozwiązania techniczne i nowoczesne technologie wytwarzania przywiązujemy dużą wagę do minimalizacji i zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska.
Projektujemy nasze wyroby w taki sposób, aby maksymalnie zredukować negatywny wpływ wywierany na środowisko, na każdym etapie cyklu życia wyrobu:
Do ograniczenia zużycia zasobów naturalnych oraz redukcji generowanych odpadów przyczynia się oprócz nowatorskiego podejścia do projektowania również nasza dbałość o należyty stan maszyn i urządzeń, planowanie produkcji i transportu zapewniające maksymalne wykorzystywanie zdolności produkcyjnych i logistycznych.
Grupa TZMO aktywnie wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju, zgodnych z Agendą 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych ONZ.
TZMO drive to ZERO WASTE
ambitne zobowiązanie Grupy TZMO dotyczące odpowiedzialnego zarządzania gospodarką odpadową
Grupa TZMO w roku 2020 zobowiązała się do spełnienia ambitnego celu, zakładającego całkowitą eliminację odpadów poprodukcyjnych przekazywanych na składowiska odpadów do końca roku 2025.
Droga Grupy TZMO do ZERO WASTE
Opierając się na zdefiniowanych w Programie celach krótkoterminowych, przyspieszamy nasze wysiłki na drodze Grupy TZMO do ZERO WASTE.
Cel wyznaczony na rok 2023 dla Grupy TZMO, dotyczący redukcji o 80% odpadów poprodukcyjnych przekazywanych na składowiska został zrealizowany już w roku 2022!
Sukces w osiąganiu celów Programu w poszczególnych latach jego trwania wynika
z partnerstwa wszystkich zaangażowanych w Grupie TZMO jednostek i wspólnie podejmowanych inicjatyw.
Już dzisiaj 87% jednostek Grupy TZMO osiągnęło zerowy poziom odpadów poprodukcyjnych przekazywanych na składowiska!
Program "TZMO drive to ZERO WASTE" stanowi dowód, że Grupa TZMO wychodzi poza wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska, angażując się w pełny cykl życia konsumowanych surowców oraz prowadzi otwarty dialog z interesariuszami, mając na celu wspieranie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym (Circular Economy).
Prowadzimy wewnętrzne procesy recyklingu - posiadamy w Grupie TZMO linie do recyklingu, które zapewniają odzysk znacznej części odpadów wygenerowanych przez spółki produkcyjne Grupy.
Realizując założenia Programu "TZMO drive to ZERO WASTE" wspieramy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju:
TZMO drive to CIRCULAR PACKAGING
ambitne zobowiązanie Grupy TZMO dotyczące odpowiedzialnego zarządzania gospodarką opakowaniową, opierające się o założenia gospodarki obiegu zamkniętego
Zobowiązaniem Grupy TZMO jest stworzenie portfolio wyrobów w opakowaniach, w którym 100% opakowań nadaje się do ponownego wykorzystania lub recyklingu. Działania podejmowane podczas trwania Programu opierają się również na redukcji zużywanych surowców pierwotnych oraz zwiększaniu zużycia surowców wtórnych pochodzących z recyklingu w opakowaniach.
Holistyczne podejście Grupy TZMO do zagadnienia gospodarki obiegu zamkniętego opakowań związane jest z naszą producencką odpowiedzialnością za pełen cykl życia wszystkich konsumowanych surowców. Oznacza to, że w realizacji celów skupiamy się na wszystkich poziomach opakowania - jednostkowych, zbiorczych i transportowych - a także w oparciu o wszystkie rodzaje materiałów opakowaniowych - tworzywa sztuczne, papier i tekturę, metale, szkło i inne.
Mając na uwadze odpowiedzialność Grupy TZMO za wpływ na środowisko całego opakowania, a nie tylko jego części, wprowadzamy zmiany w opakowaniach produktów naszych marek własnych, tak aby miały one jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko.
Realizując założenia Programu “TZMO drive to CIRCULAR PACKAGING” wspieramy realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju: