aktualności

07.jpg
2013-09-25

TZMO SA, laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

TZMO SA, laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Obecność na rynku globalnym", w dniach 12-13. 09. 2013 r. świętowało jubileusz swoich inwestycji na świecie oraz 10-lecie inwestycji w Rosji. W czwartek 12 września odbył się panel biznesowy poświęcony „Udziałowi polskiej gospodarki w globalizacji świata”. Natomiast w piątek 12 września Aleksander Aleksiejew, Ambasador Federacji Rosyjskiej w RP, oraz Jarosław Józefowicz, Prezes Zarządu TZMO SA zaprezentowali rozwój TZMO na rynku rosyjskim, na którym firma z sukcesem działa od 20 lat a inwestuje od 10 lat.

Ponadto, w tych dniach, TZMO SA wspierając ideę wyprowadzania ze szpitali procesów wykraczających poza ich podstawową działalność i wierząc w efektywność biznesową outsourcingu wsparło organizację konferencji pt.: outsourcing usług w ochronie zdrowia - doświadczenia i perspektywy rozwoju, która towarzyszyła obchodom jubileuszu.

W wyżej wymienionych wydarzeniach udział wzięli znakomici goście m. in. :

  • Ambasadorzy i przedstawiciele państw, w których TZMO SA posiada własne organizacje
  • Przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej (m.in. Kancelaria Prezydenta RP)
  • Prof. Leszek Balcerowicz - wykład pt. " Rozwój polskich przedsiębiorstw na rynku globalnym szansą na wzmocnienie polskiej gospodarki"
  • Janusz Lewandowski, prelegent, Komisarz Europejski ds. programowania finansowego i budżetowania w KE
  • Wiesław Rozłucki, prelegent, Przewodniczący Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Pan Jarosław Józefowicz dziękując przybyłym gościom powiedział:

TZMO SA to firma, która dobrze wykorzystała czas po zmianach ustrojowych jakie nastąpiły w Polsce w 1989 roku. Przeprowadzona w 1991 roku prywatyzacja była dla nas wyzwaniem, ale jednocześnie otworzyła przed nami zupełnie nowe możliwości rozwoju. Symbolem ówczesnych zmian w polskiej gospodarce jest Pan Prof. Leszek Balcerowicz.

Zgodę na prywatyzację naszej firmy podpisał ówczesny Minister Przekształceń Własnościowych Pan Janusz Lewandowski.

Nie sposób oderwać od siebie tych zdarzeń sprzed ponad 20 lat i uroczystości przyznania w 2012 roku TZMO SA Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Obecność na rynku globalnym”.

Droga TZMO SA do tej nagrody i do tego by móc aspirować do miana firmy globalnej była trudna. Wymagała codziennej, ciężkiej pracy i determinacji w działaniu.

Miejsce w którym dziś jesteśmy jest naszym sukcesem.

Ale wierzymy, że nie tylko naszym.

Jestem przekonany, że rozwój takich firm jak TZMO SA to szansa na wzrost polskiej i europejskiej gospodarki, a w konsekwencji na poprawę jakości naszego życia.”

TZMO SA to polska firma o ponad sześćdziesięcioletniej tradycji. Od 1991 roku funkcjonuje jako spółka akcyjna osób fizycznych. TZMO SA jest producentem wyrobów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych a swoje wyroby sprzedaje w ponad 65 krajach - w Europie,  Azji, Afryce, Ameryce i Australii. Dziś TZMO SA jest właścicielem 54 firm w Polsce i za granicą, w których zatrudnia ponad 7300 pracowników.

„Jesteśmy dumni, że pomimo trwającego od kilku lat światowego kryzysu, udaje się nam dynamicznie rozwijać. Zdobywając nowe rynki sukcesywnie zwiększamy liczbę miejsc pracy. Każdego dnia, we wszystkich zakątkach świata, w których jesteśmy zorganizowani, przekonujemy do wysokiej jakości naszych produktów, pracujemy by wzmocnić siłę naszych marek - polskich marek” – mówi Prezes Jarosław Józefowicz.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube