aktualności

DSC_0433.JPG
2013-07-10

13 SENI Cup – szczęśliwie zakończony!

Zakończyły się już wszystkie spotkania piłkarskie 13 edycji Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2013. W Toruniu na początku lipca odbył się Turniej Finałowy, w którym wzięło udział ponad 300 zawodników wraz z opiekunami z wielu krajów.

3 lipca do Torunia przyjechało 30 drużyn z Niemiec, Czech, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski. Oficjalne powitanie Uczestników nastąpiło w samym centrum Torunia, ulicami którego przeszła barwna parada sportowców.

Na scenie amfiteatru Muzeum Etnograficznego specjalne dla uczestników SENI Cup wystąpili finaliści programu MAM TALENT: znany żongler Krzysztof Golonka, niewidomy wokalista Paweł Ejzenberg z zespołem Showtime oraz tancerze ze Szkoły Tańca Jagielski Dance Project.

W dniach 4 i 5 lipca toczyły się zmagania piłkarskie na Stadionie Miejskim w Toruniu. 30 drużyn zostało podzielonych na 5 grup sprawnościowych, w ramach których piłkarze walczyli o zwycięstwo.

Dodatkowo na stadionie zawodnicy mogli podziwiać motocykle przywiezione przez trenera toruńskiego klubu UNIBAX - Jana Ząbika oraz spróbować swoich sił na symulatorze jazdy na żużlu. Tradycyjnie piłkarze brali udział w wielu konkursach i zabawach przeprowadzanych na koronie stadionu, gdzie mogli odetchnąć od gorącego słońca. Uczestników SENI Cup odwiedzili także toruńscy strażacy, którzy prezentowali swoje samochody i sprzęt.

Na zakończenie rozgrywek wszyscy piłkarze wraz z kadrą szkoleniową otrzymali medale, indywidualne nagrody oraz zestawy kosmetyków, a każda drużyna pamiątkowy puchar i zestaw do gry w darta. Podobne jak w minionych latach wszyscy uczestnicy wypuścili w powietrze kilkaset baloników mając nadzieję, na udział w przyszłorocznym finale Ligi SENI Cup.

Więcej zdjęć można znaleźć na naszym profilu na www.facebook.com/senicup

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube