aktualności

tofifest.jpg
2015-10-19

18-25.10 - 13. MFF Tofifest

Zaczynamy. Osiem dni z kinem i w kinie. 150 filmów, wielu wspaniałych gości, kontrowersyjne debaty. Cztery konkursy, „Klub 27”, problem z Islamem, przyszłość kina. Będzie o czym rozmawiać i co oglądać. Zapraszamy na Tofifest do Torunia. 18-25 października 2015.

18 października zaczyna się 13. edycja festiwalu filmowego Tofifest. Specjalne Złote Anioły za niepokorność twórczą odbiorą w tym roku w Toruniu Jan Peszek i Anna Dymna. W jury zasiądą m.in. aktor z Matrixa Joe Pantoliano i reżyserka Coco Chanel Anne Fontaine. Brytyjski gwiazdor Julian Sands wystawi monodram w reżyserii Johna Malkovicha, a główną osią festiwalu będzie mityczny „Klub 27” i jego recepcja w kinie.

Toruński festiwal filmowy Tofifest to najfajniejsze – jak mówią goście – wydarzenie filmowe w Polsce. Za tym sukcesem stoi wyjątkowe połączenie premierowego programu filmowego, znanych gwiazd kina i pięknego starego Torunia w roli doskonałej scenografii. Może dlatego na Tofifest mogliśmy spotkać się z takimi gwiazdami jak Geraldine Chaplin, Emanuelle Seigner, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Janusz Gajos czy Wojciech Smarzowski.

W programie znajdzie się ogólnie 150 filmów w kilkunastu pasmach, koncerty, ostre debaty i… noce w klubie festiwalowym – legendzie undergroundu, klubie Enerde.

Od 18 do 25 października musicie być w Toruniu. Więcej na www.tofifest.pl, Facebooku, Instagramie i Twitterze.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube