aktualności

11836849_882797101793644_6389382265362097732_n.png
2015-08-26

BELLA SKYWAY

Największe wydarzenie kulturalne w Toruniu Bella Skyway Festival , które Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego 2014 już trwa. W ubiegłym roku festiwal przyciągnął rekordową liczbę ponad 300 tysięcy widzów.

 

Planujemy równie mocne uderzenie jak przed rokiem - zapowiada Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Bella Skyway Festival zdobył tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego 2014 i dołożymy wszelkich starań aby nadchodząca edycja prezentowała sztukę światła w najlepszym wydaniu. Dodatkowo, w tym roku festiwal potrwa aż sześć dni, a wszystko po to aby mogła w nim wziąć udział jeszcze większa liczba osób niż dotychczas. Jedną z instalacji, przy której spodziewamy się dużego zainteresowania jest "Water Concept Opera" - dodaje.

 

 

Podczas 7. edycji Bella Skyway Festival, grupa Art4Media (Maja Jamińska, Mateusz Romanowski, Michał Siemieniecki i Joanna Witkowska) poruszy fasadą budynku Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mappingiem 3D "Stratum". Artyści wprowadzą nas w przestrzeń ukazującą warstwowość materii, tajemnic przez nią skrywanych i zaskakujących interakcji zachodzących między równoległymi, odrealnionymi światami. Całości dopełni autorska ścieżka muzyczna, skomponowana przez Jana Kwapisza. Sponsorami projekcji są marka Bella oraz TZMO SA.

Sponsorami projekcji są

 

Water Concept Opera

 

 

"Water Concept Opera" to spektakularna instalacja, której nie można przegapić. Stumetrowa, stworzona z 7000 dysz kurtyna wodna, strumienie wody 25 metrów nad ziemią, 10 000 litrów wody wystrzelonej w powietrze - ta jedyna w Europie, niepowtarzalna iluminacja, której partnerem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnejzostanie zaprezentowana po raz pierwszy właśnie w Toruniu, na Błoniach Nadwiślańskich, w okolicach przystani AZS. Potężna opera wodna stworzona przez Bogumiła Palewicza - jednego z najlepszych reżyserów światła w Europie to ogromne wyzwanie, jednak jak mówi sam autor: nie ma rzeczy niemożliwych, bo te wykonuję od ręki - dopiero cuda zajmują mi troszkę czasu. Jeden z tych cudów to właśnie Water Concept Opera i to właśnie w Toruniu można będzie go doświadczyć. Ze względów bezpieczeństwa, dla zachowania płynności ruchu w bezpośredniej bliskości Wisły, wstęp na instalację będzie biletowany. W dniach festiwalu, na miejscu instalacji, koszt biletu będzie wynosił 10 zł.

 

 

Bukiet abażurów

Duże wrażenie na publiczności zrobi "Bukiet abażurów". Jest to intrygujące dzieło francuskich artystów światła Tilt, które ujrzymy na ulicy Szerokiej. Bukiety kilkunastu gigantycznych lamp, niczym bukiety kwiatów w przestrzeni miejskiej - konfrontacja feerii wolno zmieniających się, gorących barw z przestrzenią toruńskiego Starego Miasta, nadająca mu nowy, poetycki wymiar, przywołująca poczucie wewnętrznego spokoju i szczęścia. Na to mogą liczyć widzowie.

 

Chmura

"Chmura", to kolejna niesamowita, interaktywna instalacja duetu kanadyjskich artystów Caitlind r.c. Brown i Wayne'a Garretta, stanowiąca jeden z najbardziej - o ile nie najbardziej - angażujących publiczność punktów programu Bella Skyway Festival 2015. To interaktywne dzieło, którego sponsorem jest bank Millenium, zbudowane zostało z sześciu tysięcy żarówek, które widzowie mogą włączać i wyłączać wedle własnego życzenia.

Zależało nam aby w tym roku pojawiło się więcej instalacji angażujących do zabawy widzów. Zapraszamy na dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, bo to właśnie tam można będzie zaangażować się w sztukę! - komentuje Przemysław Draheim.

 

7. edycja Bella Skyway Festival będzie celebracją niezwykłej ludzkiej umiejętności postrzegania świata w różnych jego wymiarach. Po raz kolejny będziemy wypatrywać trendów pojawiających się w sztuce współczesnej, znajdować korelacje pomiędzy nauką i sztuką, opierając się na nowoczesnej technologii, która wprowadza sztukę audiowizualną na kolejny, wyższy poziom.

 

Więcej o festiwalu na http://media.tak.torun.pl/pr/299984/bella-skyway-festival


» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube