aktualności

DAMY RADE 02.jpg
2012-09-21

"Damy Radę" – projekt dla opiekunów osób starszych

Gdy ktoś z bliskich zaczyna chorować, ma wypadek czy w inny sposób staje się niesamodzielny i wymaga zapewnienia opieki, rodzina staje w obliczu serii problemów. Pojawia się wiele trudnych kwestii, wiele pytań, na które nie wiadomo skąd uzyskać odpowiedzi. W Polsce opieka nad chorym najczęściej spada na barki rodziny, która nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z ciężarem tej opieki. Brakuje rozwiązań systemowych, zbiorów rzetelnych informacji, jakich potrzeba opiekunom.

Fundacja TZMO “Razem zmieniamy świat” zauważyła ten problem i zainicjowała projekt “Damy Radę”. Projekt skierowany jest do osób, które stanęły w obliczu konieczności zapewnienia opieki swoim bliskim. W pierwszej kolejności powstał specjalny poradnik “Damy Radę". Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu”, który gormadzi najważniejsze informacje i wskazówki przydatne w opiece nad przewlekle chorym w domu. Przedstawia nie tylko zagadnienia pielęgnacyjne, ale także psychologiczne i formalno-prawne. Uzupełnieniem wskazówek zawartych w poradniku jest strona internetowa www.damy-rade.info, która będzie stale uzupełniana o nowe treści. Prowadzący projekt mają nadzieję na odzew opiekunów nieformalnych, aby zawartość strony internetowej uzupełniać o informacje, na które zapotrzebowanie wskażą sami opiekunowie.

Wraz z twórcami projektu “Damy Radę” zapraszamy do odwiedzania strony www.damy-rade.info, na której można także pobrać wersję PDF poradnika lub zamówić bezpłatną drukowaną kopię. Zapraszamy też wszystkich opiekunów i osoby zainteresowane zagadnieniem opieki domowej do aktywnego komentowania treści poradnika na stronie projektu i przesyłania konstruktywnych opinii.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube