aktualności

SENICUP LOGO.jpg
2013-06-24

Finał SENI Cup po raz 13

Już 3 lipca ponownie do Torunia przyjadą najlepsi piłkarze i piłkarki uczestniczący w Turnieju Finałowym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup.

 

Rocznie w rozgrywkach uczestniczy blisko 250 drużyn, co daje ok. 2500 osób z wielu różnych krajów, takich jak: Niemcy, Słowacja, Czechy, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa i Polska. Zwycięzcy eliminacji - ponad 300 osób, bierze udział w Turnieju Finałowym, który odbywa się co roku na początku wakacji w Toruniu.

Liga SENI Cup ma uniwersalny charakter. Drużyny tworzą niepełnosprawni mężczyźni i kobiety. Wyjątkowość ligi polega też na tym, że nie ma w niej ograniczeń wiekowych, a osoby starsze obok młodych mogą uczestniczyć w tak dużym i międzynarodowym wydarzeniu.

Okazją do integracji jest Uroczystość Otwarcia Turnieju Finałowego, która odbędzie się już 3 lipca w samym centrum Torunia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta oraz turystów do powitania międzynarodowego grona piłkarzy na scenie Amfiteatru Muzeum Etnograficznego w Toruniu, na której wystąpią finaliści MAM TALENT.

Zanim jednak to nastąpi już od 17.00 Krzysztof Golonka będzie prowadził niecodzienne warsztaty żonglerki na Rynku Staromiejskim. O 17.30 Uroczystość Otwarcia SENI Cup zainauguruje parada sportowców prowadzona ulicami Starego Miasta w Toruniu przez Krzysztofa Golonkę. Na scenie amfiteatru po uroczystym powitaniu gości obok wspomnianego żonglera wystąpią także Paweł Ejzenberg z zespołem oraz tancerze ze szkoły tańca Jagielski Dance Project, w tym medalistki Mistrzostw Polski w stylu jazz dance.

Prawdziwe piłkarskie emocje zapanują na Stadionie Miejskim w Toruniu w dniach 4-5 lipca. W trakcie tych dni zarówno uczestnicy jak i kibice będą mogli nauczyć się technik udzielania pierwszej pomocy, pod czujnym okiem wykwalifikowanych ratowników z Off Road Rescue Team S.C.

* Honorowy Patronat nad Turniejem Finałowym po raz pierwszy objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Honorowym Gospodarzem jest Pan Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia, zaś patronat nad całą Ligą objęli Pani Joanna Mucha Minister Sportu i Turystyki RP oraz PZPN.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube