Komunikat prasowy Zarządu TZMO SA. z dnia 22.03.2022

mini_tzmo.jpg logo

przeczytaj komunikat

Toruń, dnia 22 marca 2022 r.

Komunikat prasowy

Ostatni czas jest dla wszystkich niezwykle trudny. Z nadzieją czekaliśmy na zakończenie pandemii, by żyć normalnie, jak kiedyś. Jednak nasza rzeczywistość zmieniła się jeszcze bardziej. Z bólem serca obserwujemy, jak okrutnie wojna doświadcza naszych sąsiadów w Ukrainie. Sprzeciwiamy się temu, chcemy pokoju. Nasz sprzeciw przeciwko wojnie i solidarność z jej ofiarami wyraziliśmy w liście skierowanym do wszystkich pracowników Grupy TZMO na świecie.

Grupa TZMO zatrudnia ponad 9 tys. osób a ponad 4 tys. zatrudnionych jest w samym województwie kujawsko-pomorskim, gdzie znajdują się największe nasze fabryki. Dziś, posiadamy spółki w osiemnastu krajach świata, a ponad 70% przychodów pochodzi z zagranicznej działalności. Przychody z rynków rosyjskiego i ukraińskiego stanowiły dla nas istotną część. Teraz ich udział znacząco spadł.

Nasze fabryki zarówno w Ukrainie, jak i w Rosji otwieraliśmy w 2003 r. Był to dla nas oczywisty, strategiczny ruch, ponieważ byliśmy zorganizowani ze sprzedażą na tych rynkach znacznie wcześniej i bardzo chcieliśmy się rozwijać. Chcieliśmy, by nasze produkty były dostępne dla rodzin na całym świecie. Możemy powiedzieć, że nam się to udało.

24 lutego 2022 r. sytuacja zmieniła się diametralnie. Od początku wybuchu wojny priorytetem dla TZMO było i jest bezpieczeczeństwo naszego zespołu. Niezwłocznie zawiesiliśmy działalność produkcyjną w Ukrainie. Skupiliśmy się na jak najszybszej pomocy naszym pracownikom i na sprowadzeniu ich do Polski. Nie zaprzestaliśmy jednak dostarczać podstawowych środków higienicznych na terenie Ukrainy, choć nie jest to łatwe.

Podjęliśmy też działania pomocowe w Polsce. Zawarliśmy umowę z Polskim Czerwonym Krzyżem i przekazaliśmy darowiznę pieniężną na pomoc humanitarną osobom potrzebującym z Ukrainy. W ramach pomocy ofiarom wojny, dokonujemy też wielu darowizn rzeczowych w postaci naszych produktów.

Wielu naszych pracowników podjęło działania, aby udzielić wsparcia uchodźcom. Wielu z nich otworzyło swoje domy i serca. To świadectwo człowieczeństwa i wartości, które wyznajemy. Nasi pracownicy z Ukrainy wraz z rodzinami mogą liczyć na wsparcie w relokacji. Oferujemy im pracę w spółkach Grupy TZMO.

Podobnie jak amerykańskie i europejskie firmy z naszej branży, znacznie ograniczyliśmy aktywność na rynku rosyjskim. Nie kontynuujemy inwestycji, natychmiast wstrzymaliśmy działania marketingowe, a także ograniczyliśmy sprzedawany asortyment. Zdecydowaliśmy, by nadal dostarczać tam produkty do higieny kobiecej, dziecięcej oraz produkty dla osób z problemem inkontynencji. Produkty TZMO odgrywają ważną rolę w codziennym życiu zwykłych ludzi, umożliwiając rodzinom zaspokojenie ich najbardziej podstawowych potrzeb zdrowotnych i higienicznych.

Dziś na terenie Rosji znajdują się dwie nasze fabryki oraz centra logistyczne. To polski majątek Grupy TZMO. Chcemy, żeby dalej tak było. Na ile to możliwe chronimy znajdujące się tam wiedzę i technologie.

Liczymy na to, że za chwilę świat stanie się lepszy.

Zarząd TZMO SA

aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube