aktualności

2013-11-27

Listopadowa wizyta Premiera Brandenburgii w TZMO Deutschland

Dietmar Woidke powiedzial, ze jako premier Brandenburgii po raz pierwszy był gościem w okręgu Barnim. Mimo to nie czuł się tam obcy, jako że dobrze zna powiat Barnim juz z czasów, gdy był ministrem spraw wewnętrznych.

Na zdjęciu:  Biesenthal: Dyrektor TZMO Piotr Daszynski pokazuje Premierowi Brandenburgii Dietmarowi Woidke również halę logistyczną firmy.

Wizyta, która nastąpiła krótko po objęciu urzędu przez nowego premiera, rozpoczęła się w budynku Paul-Wunderlich w Eberswalde, siedzibie urzędu BodoIhrke- starosty  powiatu Barnim.

Drugim przystankiem wizyty Premiera Dietmara Woidke w regionie Barnim była wizyta w Biesenthal w TZMO Deutschland - spółce córce polskiego producenta artykułów higienicznych. W Biesenthalu znajduje się centrum logistyczne i szkoleniowe TZMO, które zatrudnia obecnie 90 osób.

Od 14 lat TZMO jest  obecne na rynku niemieckim i zaopatruje ponad 12 000 klientów w blisko 500 różnych produktów. Przykładowo artykuły marki Bella zostały obecnie wprowadzone do sieci Edeka. Na całym świecie przedsiębiorstwo zatrudnia 7300 pracowników we własnych spółkach w 17 krajach. Firma działa na terenie, który jest zamieszkany przez jedną trzecią ludności świata, powiedział Premierowi Brandenburgii  Piotr Daszyński, Dyrektor TZMO Deutschland.

Premier był wyraźnie pod wrażeniem zaprezentowanego przedsiębiorstwa. Rozwój TZMO w Biesenthal jest według niego najlepszym przykładem sukcesu brandenbursko-polskiej współpracy. Podziękował staroście BodoIhrke i burmistrzowi Biesenthal Andre Stahlowi, że „zwrócili jego uwagę w tę stronę”. Szczególnie pozytywnie ocenił fakt, że firma planuje dalsze inwestycje w Biesenthal. .

Po wizycie w biurach i magazynach TZMO w Biesenthal Dietmar Woidke pojechał do Bernau i spotkał się tam z pracownikami organizacji charytatywnych z całego okręgu Barnim.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube