aktualności

skyway-2012-plakat.jpg
2012-08-23

Międzynarodowy Festiwal Światła SKYWAY – 21-25 sierpnia 2012

W tym roku już po raz czwarty Toruńską starówkę zapełnią instalacje świetlne. Po trzech udanych edycjach, Skyway staje się niewątpliwie jednym z najbardziej magicznych i niezapomnianych świetlnych wydarzeń w Europie.

Skyway to wzbogacenie krajobrazu kulturalnego Torunia o kolejne wydarzenie o europejskim charakterze. Niecodzienne, unikatowe, zmieniające rzeczywistość, tchnące nowe życie w stare mury miasta. Co roku instalacje świetlne, performance i happeningi, przygotowane dla konkretnych przestrzeni Starówki, ogląda ponad 10 tysięcy mieszkańców i turystów. 

Festiwal potrwa do soboty 25 sierpnia. Podczas pięciu festiwalowych dni zobaczymy 3 projekcje, 9 instalacji i 3 akcje specjalne, przygotowane przez artystów z Węgier, Czech, Polski, Belgii, Portugalii i Francji. Po raz pierwszy na festiwalu pojawią się Brytyjczycy z grupy Architects of Air, którzy zaprezentują instalację , Luminarium Exxopilis” na Błoniach Nadwiślańskich. Instalacje i projekcje będzie można podziwiać przez wszystkie festiwalowe dni, między godziną 20.30 a północą (w dniu otwarcia między 21.00 a północą).

Jedna z najpopularniejszych letnich imprez Torunia od przyszłego roku będzie nosiła nazwę Bella Skyway Festiwal. TZMO SA wiążąc się z festiwalem na co najmniej trzy lata będzie jego sponsorem tytularnym.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.2012.skyway.art.pl

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube