aktualności

2011-09-22

Obchody Jubileuszu TZMO

19 września br. w Dworze Artusa w Toruniu TZMO SA świętowało podwójny jubileusz: 60-lecie firmy i 20-lecie powołania spółki akcyjnej.

Do Torunia przyjechało liczne grono gości z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Austrii, Bułgarii, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Mołdawii i z Polski:  gronie przedstawicieli Prezydenta RP oraz polskiego rządu,  partnerzy handlowi, przedstawicieli świata nauki, środowiska medycznego oraz firm, z którymi wiąże Jubilata od wielu lat dobra współpraca.

Prezydenta RP reprezentował podczas gali jubileuszowej Minister Olgierd Dziekoński – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który wręczył przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia państwowe: Jarosławowi Józefowiczowi – Prezesowi Zarządu TZMO SA - Komandorski Krzyż Orderu Odrodzenia Polski161Kopiowanie.jpg - za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i działalności społecznej oraz Michaiłowi Trofimowiczowi – Merowi Jegoriewska, w którym TZMO SA zlokalizowały rosyjską fabrykę – Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości w Rosji.

Prywatyzacja firmy TZMO miała miejsce 1991 roku. Jarosław Józefowicz podkreślał, że tak udana prywatyzacja była możliwa dzięki bardzo dobremu zarządzaniu przedsiębiorstwem w latach poprzedzających zmiany i licznym międzynarodowym kontaktom handlowym, które firma rozwijała od lat 60-tych. Proces budowania spółki TZMO SA i prywatyzacji przebiegał w sposób całkowicie autorski – model przekształcenia powstał we współpracy TZMO z toruńskim środowiskiem akademickim.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube