aktualności

2012-12-19

Otwarcie Kliniki ‘Budzik’

7 grudnia przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie została otwarta pierwsza w Polsce placówka „Budzik”, która zapewni kompleksową opiekę dzieciom w śpiączce. Pomysłodawcą budowy kliniki jest Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo”.

 

Pani Ewa we wrześniu 2012 roku była gościem specjalnym XV Konferencji Opieki Długoterminowej w Toruniu. Kontynuując współpracę z fundacją „Akogo” Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA znalazły się wśród zaproszonych gości jako partner wspierający tą piękną inicjatywę. Na uroczystym otwarciu w „Budziku” TZMO SA reprezentowała Pani Krystyna Boryk- Józefowicz oraz Pani Katarzyna Serwińska.

- Mam nadzieję, że w Budzikach wybudzi się wiele dzieci, że dostaną drugą szansę na życie. Nieustannie proszę, żeby dostała ją również Ola – powiedziała podczas inauguracji Ewa Błaszczyk.

Klinika to miejsce dla 15 małych pacjentów (12+3 dodatkowe miejsca) i 15 miejsc dla rodziców-opiekunów (łącznie 30 miejsc). Każdy rodzic-opiekun będzie mógł przebywać ze swoim dzieckiem. Inwestycja jest projektem bardzo innowacyjnym, to pierwsza tego typu klinika w Polsce z tak specjalistycznymi usługami medycznymi.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube