aktualności

bella_006.JPG
2014-03-20

Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził spółkę Bella Hungaria na Węgrzech

Bronisław Komorowski odwiedził w piątek 21 marca br. podczas wizyty na Węgrzech spółkę Bella Hungaria, należącą do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych SA.

Bella Hungaria istnieje od 1996 roku i jest pierwszą zagraniczną spółką handlową Grupy Kapitałowej.

Okazją do wizyty jest obchodzony każdego roku 23 marca Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Ustanowił go w 2007 r. polski Sejm i węgierski parlament. W ramach tegorocznych obchodów prezydenci Janos Ader i Bronisław Komorowski w piątek spotkają się w mieście Eger.

Wizytę w Bella Hungaria Ltd. poprzedziło spotkanie przedstawicieli polskiego biznesu na Wegrzech, w którym TZMO SA reprezentował Piotr Pekowski - Prezes spółki węgierskiej.

Była to już druga wizyta prezydenta Komorowskiego w Grupie Kapitałowej TZMO.

W kwietniu 2013 roku Prezydent odwiedził spółkę Plastica – jeden z najbardziej nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Unii Europejskiej, prowadzącej działalność na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wizyta była następstwem otrzymania przez TZMO SA w maju 2012 roku Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP za „obecność na rynku globalnym”.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube