aktualności

SENICUP LOGO.jpg
2012-04-23

SENI Cup 2012

Cała piłkarska Europa odlicza dni do EURO 2012. My także z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze, ale zupełnie innej Ligi. Już wkrótce startują polskie eliminacje do Turnieju Finałowego Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2012.

Piłkarze SENI Cup to niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, którzy nieprzerwanie od 2001 roku biorą udział w rozgrywkach piłkarskich Ligi SENI Cup. Tu liczą się tylko zapał do gry w piłkę i chęć pokonania swoich słabości. 

Jako pierwsi zagrają piłkarze z centralnej, północnej i wschodniej Polski. Ich rozgrywki odbędą się w Lidzbarku Welskim, w dniach 16-18 maja. Turniej ten objął swoim patronatem Burmistrz Lidzbarka Pan Jan Rogowski. Drugie w kolejności odbędą się eliminacje w Wieleniu w dniach 23-25 maja, w których udział wezmą piłkarze z zachodniej i środkowej Polski. Te rozgrywki patronatem objęła Wójt Gminy Przemęt Pani Dorota Gorzelniak. Ostatni Turniej Kwalifikacyjny odbędzie się w terminie 13-15 czerwca w Czarnej dla zawodników z południowych i wschodnich rejonów i wspiera go Wójt Gminy Czarna Pan Józef Chudy.

Równolegle do polskich eliminacji trwają kwalifikacje w: Niemczech, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi, Liwie, Łotwie i w Rosji.

Zwycięzcy poszczególnych turniejów przyjadą do Torunia na Wielki Finał, który został zaplanowany w dniach 3-5 lipca. Inauguracja tego wydarzenia ma zawsze charakter otwarty i uczestniczą w niej nie tylko piłkarze wraz z opiekunami, ale także mieszkańcy miasta. W tym roku zapraszamy o 18 do Fosy Zamkowej, w której na scenie wystąpi iluzjonista Marcin Muszyński - znany z występów w programie Mam Talent.

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube