środowisko

ekologia-m.jpg logo
Dbając o higienę i zdrowie człowieka, pamiętamy również o otaczającym nas świecie i środowisku naturalnym. To z niego czerpiemy siłę i energię. Pragniemy pozostawić nasze środowisko czystym i nieskażonym, pamiętając, że ma ono służyć nie tylko nam, ale i kolejnym pokoleniom.

Aby drzewa pozostały zielone

Zarządzamy cyklem życia naszych wyrobów w taki sposób, aby na każdym etapie ich wytwarzania, sprzedaży, eksploatacji
i degradacji minimalizować potencjalne zagrożenia w stosunku do środowiska naturalnego.

Polityka ochrony środowiska Grupy TZMO SA jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa i z ogólną polityką jakości firmy, której celem jest doskonalenie procesów produkcji i wdrażania nowoczesnych technologii.

W spółkach Grupy TZMO SA procesy zarówno produkcyjne jak i inwestycyjne są przeprowadzane w zgodzie z poszanowaniem środowiska naturalnego. Stosując nowe rozwiązania techniczne i nowoczesne technologie wytwarzania przywiązujemy dużą wagę do minimalizacji i zapobiegania zanieczyszczeniom oraz ograniczania niekorzystnego wpływu naszej działalności na środowisko. Do ograniczenia zużycia wody, energii, paliw i do zmniejszenia ilości ścieków i odpadów przyczynia się również dbałość o należyty stan maszyn i urządzeń oraz planowanie produkcji i transportu zapewniające maksymalne wykorzystywanie zdolności produkcyjnych i logistycznych.

Odpady wytworzone w procesach produkcji są segregowane, zabezpieczane i przekazywane do dalszego recyklingu. Spółki Grupy posiadają wymagane prawem decyzje środowiskowe i umowy.

TZMO SA uczestniczą w budowie systemu zbiórki i recyklingu oraz odzysku odpadów opakowaniowych, czego dowodem jest oznakowanie naszych produktów znakiem towarowym "Zielony punkt". Z obowiązku odzysku i recyklingu wywiązuje się poprzez Organizację Odzysku, która wypełnia obowiązek w całości.

Posiadamy linie do recyklingu z zastosowaniem filtrów laserowych, które sprawiają, że przetworzony materiał jest pozbawiany zanieczyszczeń. Nasze recyklaty stosowane są do produkcji skrzynek narzędziowych i ogrodowych, doniczek, akcesoriów meblowych, samochodowych i dla budownictwa.

W lutym 2011 otrzymaliśmy statuetkę „Przyjaźni Środowisku" przyznawaną w narodowym konkursie Ekologicznym oraz dyplom „Produkt Godny Polecenia" dla produktów bawełny organicznej Bella Cotton BIO.

 

o Grupie TZMO
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube