aktualności

photopach10.jpg
2012-04-25

Toruńskie Dni Opieki Długoterminowej i Ochrony Zdrowia 2012 - zgłoś swoje wystąpienie!

W dniach 18-20 września 2012 r. odbędzie się w Toruniu XV Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej pt. „Odpowiedzialna opieka nad osobami niesamodzielnymi”. Jest to największe w Polsce wydarzenie poświęcone temu obszarowi opieki i co roku skupia ponad tysiąc uczestników z całej Europy. Konferencja od 15 lat organizowana jest przez polską firmę o globalnym zasięgu – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Od pierwszych edycji Partnerem i Patronem Merytorycznym Konferencji jest Polskie Towarzystwo Gerontologiczne. Do współpracy włączają się także zagraniczne organizacje, m.in. European Association for Directors and Providers of Long-Term Care Services for the Elderly E.D.E.

W ramach tegorocznej konferencji odbędzie się sesja poświęcona postępowaniu fizjoterapeutycznemu i skutecznej rehabilitacji pacjentów w codziennej praktyce. W ten sposób chcemy promować rozwiązania, które przynoszą pozytywne efekty i są warte naśladowania. 

Zapraszamy Państwa do zgłaszania swoich placówek do udziału we wspomnianej sesji. Propozycje wystąpień mogą przesyłać wszystkie placówki, które prowadzą nowatorskie i nieszablonowe działania w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji  pacjentów.

Wrześniowa konferencja to idealna okazja, by podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi ośrodkami opieki długoterminowej i propagować sprawdzone rozwiązania w całej Europie

Osoby, które są zainteresowane wystąpieniem podczas wspomnianej sesji, powinny przesłać zgłoszenia na adres Biura Konferencyjnego. W zgłoszeniu proszę podać dane placówki, opisać dobre praktyki oraz ich efekty. O wyborze poszczególnych placówek do prezentacji podczas TDOD zadecyduje Komitet Naukowy Konferencji.

Więcej informacji na stronie www.tdod.pl

 


Zasady zgłaszania wystąpień do sesji „Dobre praktyki w zakresie postępowania fizjoterapeutycznego i rehabilitacji pacjentów”

 

Sesja poświęcona dobrym praktykom odbędzie się 19 września 2012 roku w godzinach 16.00 – 17.30. Każda z wykładających osób będzie miała do dyspozycji 15 min. na zaprezentowanie rozwiązań swojej placówki.

Sesja będzie tłumaczona na język polski, angielski, niemiecki i rosyjski. 

Wykładowcom w/w sesji zapewniamy
:
- nocleg podczas Konferencji
- bezpłatny udział w Konferencji
- wyżywienie podczas Konferencji

W zgłoszeniu należy zawrzeć:
1. Opis dobrych praktyk w jednym z czterech języków do wyboru: polski, angielski, niemiecki lub rosyjski (ok. 2-3 strony w Wordzie, czcionka 12, interlinia 1,5)
2.  Dane wykładowcy wraz z krótkim opisem jego doświadczenia zawodowego
3.  Dane kontaktowe

Zakres tematyczny m.in.:
fizjoterapia w opiece długoterminowej
możliwości zastosowania zabiegów fizykoterapeutycznych u pacjentów opieki długoterminowej
rehabilitacja lecznicza, w tym: 
- ruchowa
- psychologiczna 
- społeczna
terapia w zaburzeniach komunikacji
innowacyjne metody usprawniania pacjentów:
- po uszkodzeniach mózgu w wyniku choroby, urazu czy wady genetycznej 
- po urazach kręgosłupa
- po uszkodzeniach narządu ruchu
profilaktyka i leczenie spastyczności

Zgłoszenia należy przesyłać do 20 czerwca 2012 roku na adres Biura Konferencji:

Europejskie Centrum Opieki Długoterminowej TZMO SA
ul. Żółkiewskiego 20/26
87-100 Toruń 
z dopiskiem „Toruńskie Dni Opieki Długoterminowej”

lub mailem na adres ecod@tzmo.com.pl

Komitet Naukowy Konferencji wybierze najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy, które zostaną przedstawione na Konferencji podczas sesji poświęconej dobrym praktykom. 

Osoba kontaktowa:
Hanna Szymkiewicz
tel. +48 723 185 150, +48 56 612 35 60

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube