aktualności

DSC02743.JPG
2014-12-13

Wizyta Pani Katarzyny Kacperczyk- Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

13 grudnia 2014 roku z oficjalną wizytą  do TZMO SA przybyła Pani Katarzyna Kacperczyk- Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pani Minister w towarzystwie Pana Jarosława Jozefowicza -Prezesa Zarządu TZMO SA zwiedziała kompleks 5 zakładów produkcyjnych  należących do spółki PLASTICA-Grupa TZMO.

To najnowocześniejszy i jedyny kompleks w Europie, który skupia produkcję wyrobów higieniczny i medycznych jak i strategicznych półfabrykatów i surowców do ich wytwarzania.

Następnym punktem wizyty był Szpital Specjalistyczny Matopat należący do Grupy TZMO, który swoją działalność rozpoczął w Toruniu w 2001 roku.

Podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Marszałka Piotra Całbeckiego, Pani Minister Katarzyny Kacperczyk i Pana Prezesa Jarosława Józefowicz.

Pan Prezes J.Józefowicz powiedział: „Chcieliśmy szybko rozpocząć naszą działalność w Stanach Zjednoczonych, ale bardzo długo czekaliśmy i wręcz walczyliśmy o pozwolenie na pracę dla najważniejszej w naszej firmie osoby. Dziś mamy sukces dzięki temu TZMO mogą być aktywne biznesowo i gospodarczo na rynku amerykańskim. Niewykluczone, że w przyszłości otworzymy w Stanach swoją fabrykę. W drugiej połowie 2015 roku będzie już wiadomo, czy inwestycja ta zostanie podjęta”.

Pani Minister K.Kacperczyk potwierdziła, że w takich kwestiach ważny jest kontakt i z ministerstwem i z placówkami dyplomatycznymi w Stanach Zjednoczonych. „Bardzo się cieszę, że nawiązaliśmy taką współpracę z panem prezesem i ze spółką TZMO. Rzeczywiście, działania i praca z administracją amerykańską musi być prowadzona wielotorowo, a wsparcie administracji (polskiej) może pomóc" - wskazała wiceminister.

Nadzieję na wsparcie przez MSZ kolejnych regionalnych firm w zakresie inwestycji zagranicznych wyraził marszałek regionu kujawsko-pomorskiego. Powiedział, że rzadko się zdarza, aby rodzime firmy inwestowały poza krajem. „Częściej myślimy o zagranicy, kiedy chcemy sprowadzić kapitał do nas, a tu sytuacja jest odwrotna" - powiedział Całbecki.

Więcje zdjęć na naszym profilu Facebook

» powrót
aktualności
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube