edukacja

Realizujemy szereg lokalnych i międzynarodowych inicjatyw edukacyjnych, bo wiemy, że edukacja jest kluczem do rozwoju.

Nasze działania kierujemy zarówno do profesjonalistów, jak i do wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Obraliśmy kurs na edukację

dla profesjonalistów

szkolenia-seni.jpg

Od początku aktywnie uczestniczymy w rozwijaniu obszaru opieki długoterminowej.
Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to spotkania profesjonalistów działających na rzecz osób przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych. Ta bez wątpienia największa  w Polsce konferencja poświęcona tej tematyce, ciesząca się uznaniem autorytetów naukowych i znakomicie oceniana przez uczestników. Wysoki poziom merytoryczny konferencji gwarantuje stała współpraca z liderami i twórcami opieki długoterminowej w Polsce i za granicą.

Tradycja wydarzeń związanych z TDOD sięga 1998 r., kiedy rodził się w Polsce nowy obszar usług – opieka długoterminowa. Istniała pilna potrzeba edukacji, wymiany doświadczeń i podjęcia dyskusji nad jej kształtem w przyszłości. Wtedy właśnie zainicjowaliśmy organizację cyklicznych spotkań skupiających liderów tej dziedziny – zarówno praktyków, jak i przedstawicieli władzy centralnej, samorządowej oraz płatnika świadczeń.W 1999 roku Konferencja zyskała status międzynarodowej – od tego czasu gościliśmy przedstawicieli niemal wszystkich krajów europejskich.

Od czasu pierwszej Konferencji Opieki Długoterminowej liczba uczestników wzrosła dziesięciokrotnie – ze 100 uczestników w 1998 roku do ponad 1000 w roku 2016.

więcej na www.tdod.plhttp://ltc-congress.eu/

"Są dwa powody, dla których można mówić o wyjątkowości TDOD: pierwszy to liczba i skład uczestników. Nie znam w Polsce żadnej innej konferencji, która każdego roku skupiałaby tak liczne grono reprezentujące tak różne specjalności. Ważne jest też to – i to jest ten drugi powód – że wzajemnie się od siebie uczymy: dla praktyków przydatne są nasze prezentacje, a z kolei dyskusja podczas sesji, a przede wszystkim w kuluarach konferencji jest doskonałą okazją do wzbogacenia wiedzy dla naukowców." - prof. Piotr Błędowski – przewodniczący Komitetu Naukowego TDOD

MKOD wspierają:

- Polskie Towarzystwo Gerontologiczne

- European Association for Directors and Providers of Long-Term Care Services for the Elderly E.D.E.

- Krajowi i Wojewódzcy Konsultanci ds. Pielęgniarstwa Przewlekle Chorych i Niepełnosprawnych

- Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa

- Stowarzyszenie Eurocarers


 

Dokształcamy personel medyczny i opiekuńczy

16446147.jpgDzięki wieloletniej współpracy z przedstawicielami środowiska opieki długoterminowej i pomocy społecznej, doskonale znamy potrzeby edukacyjne osób, które zawodowo zajmują się opieką nad osobami niesamodzielnymi.

Odpowiadamy na te potrzeby, organizując szkolenia dla menedżerów i personelu opiekuńczego oraz kursy dokształcające dla pielęgniarek. Mamy świadomość, że poszerzając wiedzę, przyczyniamy się do podniesienia jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi.

Wpieramy edukację personelu placówek opieki długoterminowej

Dzięki Programowi SENI – System Edukacji Nowoczesnej Instytucji – umożliwiamy pracownikom placówek opieki długoterminowej, hospicjów i domów pomocy społecznej bezpłatne podnoszenie kompetencji zawodowych i umiejętności interpersonalnych. W ramach Programu placówki korzystają z różnorodnych szkoleń tematycznych i biorą udział w prestiżowych wydarzeniach edukacyjnych. Co roku z Programu SENI korzysta około 100 placówek.


Kształcimy opiekunów medycznych

W odpowiedzi na potrzeby środowiska medycznego, otworzyliśmy w Toruniu i Bydgoszczy Europejskie Centrum Opieki Długoterminowej Szkołę Policealną dla Opiekunów Medycznych. Wykwalifikowana kadra nauczycielska, oprócz przekazywania fachowej wiedzy, stara się zaszczepić w Słuchaczach chęci do ciągłego rozwijania swoich umiejętności oraz wspomaga ich w dążeniach do stania się profesjonalistami na poziomie europejskim. W tym celu dodatkowo oferujemy naszym Słuchaczom możliwość nauki języka obcego, co umożliwi im zbieranie zawodowych doświadczeń również za granicą.


Wydajemy czasopisma

Prowadzimy szeroką działalność wydawniczą. Wydawnictwem z najdłuższą tradycją jest kwartalnik MEDI Forum Opieki Długoterminowej, który ukazuje się już od 2001 roku. Adresowany jest przede wszystkim do kadry kierowniczej domów pomocy społecznej oraz zakładów opieki długoterminowej, jednak zawarte w nim artykuły stanowią doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje kompetencje w zakresie szeroko rozumianej opieki długoterminowej.


Organizujemy bezpłatne warsztaty dla rodzin

Osoby, które opiekują się w domu niepełnosprawnymi, starszymi lub niesamodzielnymi członkami rodziny, często nie są w stanie poradzić sobie z tak trudnym obowiązkiem. Brakuje im wiedzy, jak pielęgnować osobę leżącą, jak przemieszczać kogoś, kto nie chodzi o własnych siłach, jak zmieniać opatrunki, czy nawet – jak rozmawiać z osobą chorą? Pomagamy takim rodzinom, organizując dla nich bezpłatne warsztaty poświecone opiece nad osobą niesamodzielną w domu.


Edukujemy społeczność

Organizujemy i wspieramy otwarte akcje edukacyjne, podczas których zwracamy uwagę na ogromne znaczenie badań profilaktycznych oraz uwrażliwiamy społeczeństwo na potrzeby najsłabszych – przewlekle chorych, niepełnosprawnych i starszych. W ramach akcji każdy może zasięgnąć porady lekarza, wykonać badania profilaktyczne i posłuchać porad ekspertów na temat zdrowego stylu życia.


Prowadzimy akcje edukacyjne dla nastolatek


W wielu krajach prowadzimy akcje edukacyjne w szkołach. W ciekawy i prosty sposób przekazujemy młodym dziewczynom niezbędne informacje na temat dojrzewania, cyklu miesiączkowego, higieny kobiecej i pielęgnacji ciała. Akcji towarzyszą konkursy, upominki i wiele dodatkowych wydarzeń.

W Indiach bierzemy udział w rządowych programach edukacyjnych. Współpracujemy także z lokalnymi organizacjami pożytku publicznego i wspieramy je w edukacji młodych dziewczyn i kobiet z obszarów przemysłowych i wiejskich, na których poziom wiedzy na temat podstawowych zasad higieny jest jeszcze bardzo niski. Wspólnie z grupami samopomocowymi staramy się uświadomić kobietom, że dbając o codzienną higienę, dbają o zdrowie własne i swojej rodziny.


Troszczymy się o zdrowie kobiet

Angażujemy się w kampanię przeciwko rakowi piersi. Współpracujemy z fundacją „Tak dla Zdrowia", która jest patronem akcji „Mój biust. Nasza sprawa". W ramach tej akcji, wspólnie z fundacją, organizujemy konferencje uświadamiające kobiety, jak dbać o własne zdrowie, organizujemy wystawy i warsztaty dla kobiet.Pokój Maluszka

Dodatkowo, w galeriach handlowych zorganizowaliśmy Pokój Maluszka, w którym rodzice mogą swobodnie przewinąć swoje dziecko. W wyposażonych w wygodny przewijak pokojach dbamy nie tylko o komfort Najmłodszych i ich Opiekunów, ale zapewniamy również pieluszki Happy we wszystkich rozmiarach.

o Grupie TZMO
Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube