Matopat
brandViewProd
matopat1.jpg
matopat2.jpg
tromboguard.jpg
MA-167-MMPL-081-Optimed-Junior.jpg
matopat4.jpg

Matopat

"dbamy o bezpieczeństwo"

Szeroki asortyment wyrobów medycznych dostosowany do potrzeb klienta.

Pod marką Matopat oferujemy wyroby medyczne najwyższej jakości, od lat stosowane na blokach operacyjnych, w gabinetach zabiegowych, ambulatoriach, stacjach dializ, karetkach pogotowia, jak i w domowej apteczce. Rozwijamy się wraz z procesem podnoszenia poziomu wiedzy medycznej i postępem technologicznym. Bierzemy czynny udział w poprawie jakości usług medycznych w Polsce. Nieustannie wdrażamy innowacyjne wyroby, inwestujemy w najnowocześniejsze technologie i poszukujemy nowych rozwiązań, nie tylko aby ułatwić pracę personelu medycznego, lecz również po to, aby dostarczyć produkty medyczne do domu każdego konsumenta.

historia marki

matopat_1951.jpg
1951
Słońce

W Toruniu rozpoczyna się pierwsza produkcja materiałów opatrunkowych w obiektach dawnej wytwórni mydła i proszku „Słońce”. Pierwsza produkcja była pod bardzo duże zamówienie na opatrunki wodoszczelne zgłoszone przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Centralny Urząd Zaopatrzenia Górnictwa, a działalność fabryki miała wygasnąć po jego realizacji.

matopat_1952.jpg
1952
Temblaki

Wysoka jakość pracy spowodowała, że „Opatrunkom” przydzielono kolejne zlecenie na wykonanie chust trójkątnych tzw. temblaków dla wojska i górnictwa. Zarządzeniem Ministra Przemysłu Lekkiego utworzono przedsiębiorstwo Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

matopat_1953_1.jpg
1953
System trójzmianowy

W trzech salach produkcyjnych w budynku przy ulicy Żółkiewskiego 20/22 pracowało około 400 pracowników w systemie trójzmianowym.

matopat_1964.jpg
1964
Dezynfekcja

Do połowy lat 60-tych opatrunki sterylizowało się w sprowadzonych z wojska 2 komorach dezynfekcyjnych, które umieszczono w drewnianym baraku i podłączono do kotła wysokociśnieniowego. Obecnie TZMO posiada własną sterylizację parą wodną i tlenkiem etylenu.

matopat_1993.jpg
1993
Wyroby pod marką Matopat

Po raz pierwszy rozpoczęliśmy produkować wyroby pod marką Matopat.

citonet2011.png
2001
Pierwsza sterylizatornia

Otworzyliśmy pierwszą sterylizatornię sieci CitoNet w Łodzi. Obecnie sieć CitoNet to 6 jednostek działających w całej Polsce: Łódź, Bydgoszcz, Szczecin, Kraków, Warszawa, Zabagno.

matopat_2005.jpg
2005
Bella-Premier

Rozpoczynamy produkcję medyczną w spółce Bella-Premier w Indiach.

matopat.png
2016
Matopat dziś

Matopat dziś to ponad 10 000 wyrobów medycznych, ciągle powstające nowe rozwiązania, spółki produkcyjne w Polsce i zagranicą i ponad pół wieku doświadczenia w dostarczaniu wyrobów najwyższej jakości.

zakres oferty

  • opatrywanie ran i kompresjoterapia
  • sety - zestawy zabiegowe, proceduralne i operacyjne
  • zabiegi ambulatoryjne i operacyjne
  • unieruchomienia
  • sterylizacja
  • implantacja

przejdź do strony marki

zasięg marki

zasieg.jpg

Nasze wyroby sprzedajemy na ponad 80 rynkach: w Unii Europejskiej, w Europie Środkowej i Wschodniej, w Afryce i na Dalekim Wschodzie.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube