Tricomed
brandViewProd
15.jpg
dallop.jpg
13.jpg

Tricomed

"nowoczesne technologie dla medycyny"

Szeroka gama implantów medycznych, nowoczesnych biomateriałów, wyrobów rehabilitacyjnych oraz artykułów pomocniczych dla chirurgii.

Firma istnieje od 1959 roku. Dorobek ponad 50 lat działalności to kilkadziesiąt oryginalnych polskich wyrobów dla medycyny, z których wiele zostało opatentowanych. Jedna z nielicznych na świecie i jedyna w Polsce firma specjalizująca się w opracowaniu i produkcji wyrobów medycznych klasy III. W ramach Centrum Badawczo-Rozwojowego prowadzi specjalizację w zakresie biomateriałów i opatrunków specjalistycznych.

historia marki

tricomed_1959.jpg
1959
Początek

Powstanie Zakładu Artykułów Medycznych przy ówczesnym Centralnym Laboratorium Dziewiarstwa w Łodzi, dający początek dzisiejszej firmie TRICOMED SA.

protezanaczyniowa.jpg
1961
Sukces

Początek działalności firmy naznaczony był wielkim sukcesem – wszczepiono wówczas pierwszą polską protezę naczyniową właśnie produkcji Tricomedu (zaledwie 2 lata po analogicznej operacji w Stanach Zjednoczonych) – pacjent przeżył z nią 45 lat.

tricomed_2003.jpg
2003
Grupa Kapitałowa

Tricomed dołączył do Grupy TZMO, co zwiększyło możliwość rozwoju i dało pracownikom poczucie stabilizacji.

tricomed_2010.jpg
2009
Nowy status

Tricomed uzyskał status Centrum Badawczo-Rozwojowego. To bardzo ważny instrument w drodze do osiągnięcia kolejnych spektakularnych sukcesów, a przede wszystkim dalszego zmniejszania dystansu do wielkich światowych koncernów medycznych.

6.jpg
2010

Nagroda dla protezy czaszki Codubix® 3D na indywidualne zamówienie za najbardziej innowacyjny produkt roku w Polsce. Nagroda ta jest przyznawana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

7.jpg
2011

Wyróżnienie dla taśmy do leczenia nietrzymania moczu u kobiet Dallop® NM dla innowacyjnego produktu 2011 w Polsce. Nagroda przyznawana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

2012.jpg
2012

Tricomed SA laureatem Innowatorów 2012 tygodnika Wprost w kategorii Farmacja/Medycyna.

10.jpg
2013

Medal z wyróżnieniem Belgijskich i Międzynarodowych Targów Innowacji Technologicznych za Tromboguard® - opatrunek do udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran urazowych.

2013v2.jpg
2013

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego w kategorii „Innowacyjność” dla Tricomed SA.

2013.jpg
2013

Polska Nagroda Innowacyjności dla Tricomed SA przyznawana przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

skan-nagroda-MTŁ.png
2016

I Nagroda za ultralekkie siatki do zaopatrywania przepuklin Optomesh UltraLight -
najbardziej innowacyjny produkt prezentowany podczas III Targów Technicznych Wyrobów Włókienniczych INNOVATEX 2016 w Łodzi.

optomesh-UL.jpg
2016-2017

W roku 2016 rozpoczęto wdrażanie nowej gamy ultralekkich innowacyjnych wyrobów siatkowych. Asortyment obejmuje dostępne już siatki przepuklinowe Optomesh® ULTRALIGHT oraz taśmę urologiczną Dallop NM® ULTRALIGHT, która od 2017 roku znajdzie się w regularnej sprzedaży. Trwają prace nad kolejnymi wyrobami.

przejdź do strony marki

zasięg marki

zasieg.jpg

Nasze wyroby sprzedajemy na ponad 80 rynkach: w Unii Europejskiej, w Europie Środkowej i Wschodniej, w Afryce i na Dalekim Wschodzie.

Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies
Rozumiem
YouTube